Переваги використання крафт-пакетів

Студія Paket 24

До середини 19 століття основним видом торгівлі був гурт. Але скоро ситуація змінилася, і продавцям знадобилися зручні, якісні та дешеві пакувальні матеріали. У другій половині 19 століття було винайдено та налагоджено технологію виробництва паперових пакетів, які нині знову стають популярними.

Особливості виготовлення крафтового паперу та його переваги

«Крафт» із німецької мови перекладається як «сила». Доволі щільний і міцний папір використовують для загортання поштових посилок, пакування сипучих продуктів (муки, круп) та навіть будівельних сумішей. Люблять крафтовий папір використовувати для пакування товарів еко-магазинчики, щоби підкреслити натуральність продукції та дотримання принципу «zero waste».

Як же виготовляють крафт-папір? Подрібнену деревину (з порід, що мають довгі волокна) поміщають у котел, обробляють гарячим розчином гідроксиду та сульфіду натрію і варять. Далі відбувається процес «сульфатного варіння», і в його результаті отримують рідку целюлозу. Цю речовину промивають, очищають, а потім відправляють на згущення, вибілювання, зневоднення, пресування. Також у процесі сульфатного варіння виробляються побічні корисні продукти: каніфоль, скипидар, сульфатне мило, сульфатний лігнін і т .д. Метод дозволяє використовувати не тільки хвойні й листяні породи дерев, а й деревні відходи, внаслідок чого став поширеним.

Сульфатне варіння дозволяє виготовити міцний і щільний папір. Звідси й пішла назва «крафт». Спочатку метод не був популярним, тому що папір виходив коричневого кольору, і не всі мали бажання використовувати його для оформлення товарів та подарунків. Але коли з’явилися способи відбілювання паперу, крафт швидко підкорив світ. Ба більше, крафт-папір витісняє поліетилен у наші дні. Причина цьому — знову-таки екологічність. Крафтова упаковка повністю розкладається за 2-3 роки, а поліетиленова — у 35-50 разів повільніше.

Крафтові пакети - студія Paket 24

Чому крафтові пакети стали такими популярними?

Коли Маргарет Найт винайшла машину для виготовлення паперових пакетів із пласким дном, такі пакети стали основним пакувальним матеріалом. Крафтові пакети виробникам і продавцям сподобалися переважно завдяки доступній вартості та водночас високій міцності. Серед покупців вони стали популярними, тому що крафт-пакети дуже легкі та витримують доволі велику вагу. До того ж згодом виробники почали підвищувати міцність пакетів: робити вставки з картону, ламінувати, вставляти залізні кільця для ручок.

Крафтові пакети - поліграфія Paket 24

Також до списку переваг крафтових пакетів додаються:

  • екологічність виробництва та утилізації;
  • гарна вентиляція — крафт добре пропускає повітря, завдяки чому в таких пакетах добре зберігаються продукти;
  • універсальність — підходять для сипучих продуктів, овочів, сирів, деревного вугілля та подарунків;
  • простота декорування — на крафт гарно наносяться будь-які малюнки, написи й логотипи, тому крафт-пакети замовляють і для проведення масштабних презентацій, і для пакування товарів.

Спеціальні крафтові пакети навіть використовуються для зберігання медичних інструментів після стерилізації. У герметично запаяному пакеті інструмент вважається стерильним 20 діб, у закріпленому лише скріпками — 3 доби.

Сучасні компанії відмовляються від використання поліетиленових пакетів та замовляють крафтові з оригінальним дизайном або просто з логотипом бренду. Крафт-пакети стали способом екологічної реклами, адже виглядають вони презентабельно, і люди з задоволенням користуються такими торбинками у повсякденному житті. У поліграфічній студії «Paket 24» ви можете замовити пакети з крафту з нанесенням оригінального дизайну, який вам допоможуть створити наші професіонали. Ми пропонуємо індивідуальний вибір розмірів, кольору (бурий, білий, кольоровий крафт), ручок, а також додаткове укріплення дна.

Крафтові пакети бувають різної форми. Наприклад: крафт-саше (без дна) — такі пакети найчастіше використовуються для чаю, кави, спецій, кондитерських виробів; прямокутні з дном — вирізняються особливою міцністю та місткістю. Також є різні типи залежно від ручок: з вирізаними отворами, з приклеєними паперовими крафтовими ручками, з ручками-шнурками та без ручок.